Polscy Kolejarze  z Wilna

 
             12.03.2023 rok

                             

a

XVIII. „Kaziuki Wileńskie”, które odbyły się w niedzielę 12 marca 2023 roku - gościły w SCK w Stargardzie.

Kiermasz wileński i Koncert Galowy miło i wesoło zabawiały zgromadzoną publiczność przez kilka godzin.

  Na Koncercie Galowym w Stargardzkim Centrum Kultury, główną gwiazdą był goszczący u Nas, istniejący od 1989 roku, 35-osobowy zespół Rudomianka z Wilna. Zespół ten znany jest w wielu zakątkach Wileńszczyzny, a także z wielokrotnych występów w Polsce. Koncert rozpoczął się o godz. 11.30 na Dużej Scenie SCK, a zakończył się po godz. 14.
W czasie Koncertu Galowego Zbigniew Bogucki - wojewoda zachodniopomorski, w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Wandzie Wysockiej "Brązowy Krzyż Zasługi" za jej wieloletnią działalność społeczną, m.in. na rzecz seniorów zrzeszonych w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Stargardzie, którego prezesem jest od 2003 roku.
Dziękujemy Gościom z Litwy, a zwłaszcza młodzieży, którzy na Litwie aktywnie promują i działają na rzecz zachowania i krzewienia folkloru swego kraju i swego narodu. - Dziękujemy...

   Organizatorem Kaziuków Wileńskich był Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, oddział w Stargardzie z Wandą Wysocką, jego przewodniczącą na czele. Imprezy odbywały się pod patronatem prezydenta i starosty. 

a

a

Copyright (c)  2023 PZERI Stargard /tadeuszpl/